Ревенко Віктор Петрович (Victor Revenko)


Освіта: Львівський державний університет імені Івана Франка (спеціальність – механіка, 1972 – 1977 рр.) Аспірантура при Львівському політехнічному інституті (1979 – 1982 рр.)

Науковий ступінь, вченне звання: Доктор фізико-математичних наук (механіка деформівного твердого тіла), старший науковий співробітника (механіка деформівного твердого тіла)

Посада: Провідний науковий співробітник лабораторії математичних проблем механіки неоднорідних тіл

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ:

Теорія пружності, Математика, Механіка матеріалів Вперше доведено, що загальне подання напруженого стану ізотропних тіл виражається через три гармонічні функції і побудовано цей розв'язок у найбільш простій формі [5]. Показано, що усунення зайвих функцій із представлення загальних розв'язків теорії пружності для пружних матеріалів – складна математична проблема [17, 18]. Побудовано загальний розв'язок системи трьох рівнянь другого порядку в частинних похідних від трьох змінних, які залежать від дев'яти параметрів. Вперше знайдено точні тривимірні подання розв'язку рівнянь теорії пружності для ортотропних матеріалів без зайвих функцій [15–18], які в залежності від значення дев'яти пружних сталих матеріалу мають різноманітні вирази: через одну функцію, яка задовольняє рівняння в частинних похідних шостого порядку; одна функція задовольняє рівняння в частинних похідних четвертого порядку, а інша другого порядку; через три гармонічних у різних декартових системах координат функції. Встановлено, що в ортотропному тілі в залежності від коефіцієнтів ортотропії можна виділити десять представлень їх розв'язків. Запропоновано систему розрахункових рівнянь для циліндричних ортотропних оболонок, яка точно враховує рівняння рівноваги. Проведено розрахунок напруженого стану циліндричної ортотропної оболонки з криволінійним отвором [1]. Дослідження напруженого стану призматичних тіл і циліндричних оболонок з ортотропних матеріалів зроблено в роботах [1, 10, 14, 16, 18]. Запропоновано нове подання загального розв'язку статичних рівнянь термопружності [19]. Записано на основі тривимірної теорії пружності розрахункові математичні моделі і рівняння тонкостінних одношарових і багатошарових конструкцій (пластини та циліндричні оболонки) [1, 9, 11].

Обчислювальна математика, Комп'ютерні алгоритми, Теорія пружності Створено комп'ютерні методики використання систем неортогональних функцій і узагальнених квадратичних форм. Доведено, що ортогональні системи функцій є виродженим випадком неортогональних систем функцій і мають інші властивості. Розроблено універсальний комп'ютерний аналітично-числовий метод задоволення крайових умов, залежних від координатних змінних, для систем рівнянь з частинними похідними. Метод дає змогу враховувати довільну кількість умов. З використанням цього методу розв'язані крайові задачі теорії пружності в однозв'язних однорідних і багатошарових циліндричних тілах, прямокутних пластинах, призмах і циліндричних оболонках [2–8, 12, 13]. Для розв'язання крайових задач теорії пружності в багатозв'язних тілах запропоновано метод скінченних тіл, в якому умовно розрізають тіло на більш прості двозв’язні або однозв'язні частини спеціальної форми [10,14]. На лініях розрізу необхідно задовольнити умови ідеального контакту. Цей метод дає змогу побудувати розв'язок крайових задач в багатозв'язних тілах. Метод ґрунтується на поділі загального розв'язку на основний і нормовані збурені розв'язки, які заникають при віддалені від базової сторони; використанні повних систем неортогональних функцій і знаходженні мінімуму узагальненої квадратичної форми [2, 3, 5, 10]. Проведено математичні і комп'ютерні обчислення та встановлено, що на відміну від ортогональних функцій неортогональні набори синусів і косинусів, без врахування сталої функції, утворюють повні системи функцій, і можуть апроксимувати константу із заданою точністю.

Опублікував понад 100 наукових праць та понад 100 тезисів конференцій. Є членом програмних комітетів: Int'l Conference on Advanced Functional Materials (CAFM 2021), Int’l Conference on Applied and Engineering Mathematics (AEM 2021).

e-mail: victorrev[at]ukr[dot]net

ПУБЛІКАЦІЇ: